10 dni do zamknięcia zgłoszeń konkursowych!

Jeszcze tylko do 30.03.2018 trwają zgłoszenia uczestników konkursów kulinarnych podczas Mazury HoReCa 2018. Kim będą nowi mistrzowie deserów lodowych, dań z drobiu i gęsiny?
"Master Challenge by Schöller", "Drób na Polskim Stole", "Gęsina w Restauracji" - po raz pierwszy w historii targów w każdym z tych konkursów zmierzy się aż 16 uczestników na jednocześnie pracujących stanowiskach konkursowych (w konkursach drobiowych wystąpi 16 dwuosobowych drużyn).
 
"Master Challenge by Schöller" to konkurs na kreatywny deser lodowy, w którym 17.04. wezmą udział uczniowie szkół gastronomicznych z całej Polski, a 18.04. profesjonalni kucharze i cukiernicy. Uczestnicy przygotowują oryginalne desery, bazując na smaku roku lodów Schöller i produkcie nabiałowym firmy Debic (sponsorów konkursu). Główną nagrodą dla uczniów jest kwota 3 000 zł, a dla profesjonalistów aż 10 000 zł! W ubiegłym roku bezkonkurencyjnym złotym medalistą w konkursie dla profesjonalistów okazał się Mariusz Burrita z bydgoskiej Cukierni Sowa.
 
Konkurs dla przedstawicieli restauracji z całej Polski "Gęsina w Restauracji" (17.04) jest współorganizowany przez Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi i Expo Mazury oraz finansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. Tematem głównym jest danie z gęsi. Już dwukrotnie pierwsze miejsce w konkursie zdobyli Bartłomiej Wrona i Jakub Rusinek z Restauracji Oranżeria z Rzeszowa, broniąc w 2017 tytułu zdobytego w 2016.
 
W konkursie "Drób na Polskim Stole" (18.04) współorganizowanym przez Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych - Izbę Gospodarczą oraz finansowanym również z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego walczą dwuosobowe zespoły uczniów reprezentujących szkoły gastronomiczne. W tym roku będą musieli dokonać rozbioru indyka i przygotować z mięsa indyczego dania konkursowe.
 
Chcesz spróbować swoich sił w konkursie, poddać się ocenie profesjonalnego jury, zdobyć atrakcyjne nagrody? Tylko do 30.03.2018 masz czas, by podjąć decyzję i wysłać zgłoszenie! Formularze zgłoszeniowe dla uczestników i regulaminy są dostępne na stronie: http://mazuryhoreca.pl/pl/konkursy.
 
Nie jesteś cukiernikiem, szefem kuchni ani uczniem szkoły gastronomicznej, ale chcesz poczuć konkursowe emocje, kibicując uczestnikom? Zapraszamy! Bezpłatne zaproszenia na targi Mazury HoReCa 2018 można pobrać na stronie: https://expobilety.pl/targi/87.